Gminny Konkurs Plastyczny "MAM PRAWO DO..."

Patrząc na otaczający nas świat wydawać by się mogło, że o prawach dzieci jeszcze do dzisiaj nie wszyscy słyszeli, a są też tacy którzy nie chcą słyszeć! My jako dorośli nie mamy wątpliwości, że przysługują nam prawa, których respektowania wymagamy. Dzieci również powinny znać swoje prawa i wiedzieć co one oznaczają
w rzeczywistości.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci
i ich prawa.
Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkie Przedszkolaki z naszej gminy do udziału w konkursie plastycznym „Mam prawo do…”
 pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Lanckorona.

Ale nasz konkurs poza wymiarem edukacyjnym ma także inny, dużo bardziej wartościowy cel! Każdy z nas przyzna, że najważniejszym i niepodważalnym prawem każdego jest prawo do życia. Niestety małej Zosi, ktoś to prawo chce odebrać! Dlatego cała społeczność Przedszkola Samorządowego
w Lanckoronie chce włączyć się w zbiórkę pieniędzy potrzebnych na najdroższy lek świata dla Zosi Pająk ze Skawinek.

12 zwycięskich prac przedstawiających prawa dziecka posłuży do przygotowania wyjątkowego kalendarza, który zostanie przekazany na licytację dla Zosi.

Nie mamy wątpliwości, że mała Zosia wygra swoja walkę i za kilka lat stanie
u progu przedszkola z uśmiechem na twarzy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Regulamin konkursu plastycznego „Mam prawo do…”
pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Lanckorona

1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu plastycznego jest Przedszkole Samorządowe w Lanckoronie.

1. Cele konkursu
  1. Poszerzenie wiedzy na temat Praw Dziecka.
  2. Zwiększenie świadomości dzieci o przynależnych im prawach.
  3. Uświadamianie dzieciom o konieczności  respektowania praw innych.
  4. Rozwijanie wyobraźni, kreatywności i ekspresji plastycznej u dzieci.
  5. Promowanie osiągnięć dzieci uzdolnionych plastycznie.
  6. Uwrażliwienie dzieci na chęć pomagania innym.

1. Temat konkursu

Konkurs polega na przygotowaniu przez dziecko pracy plastycznej o tematyce „Mam prawo do…” przedstawiającej wybrane Prawo Dziecka zapisane w Konwencji Praw Dziecka.

1. Wymagania techniczne
  1. Praca wykonana samodzielnie lub z małą pomocą dorosłych w przypadku najmłodszych dzieci.
  2. Technika dowolna.
  3. Praca płaska.
  4. Format pracy A4 lub A3.
  5. Na każdej pracy należy umieścić zapis wybranego prawa- w formie hasła.
  6. Każde dziecko może przygotować jedną pracę.
  7. Do każdej pracy powinna być dołączona metryczka (z tyłu pracy): imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, adres placówki, telefon placówki, imię i nazwisko nauczyciela.

1. Kryteria oceny
  1. Samodzielność wykonania pracy.
  2. Zgodność z tematem.
  3. Oryginalność ujęcia tematu i pomysłowość.
  4. Estetyka i staranność pracy.
  5. Ogólny wyraz artystyczny.

1. Uwagi końcowe
  1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z wszystkich przedszkoli Gminy Lanckorona w wieku 3-6 lat.
  2. Pracę należy dostarczyć osobiście do Przedszkola Samorządowego w Lanckoronie ul. Szkolna 5A, bądź pocztą do dnia 10.11.2022 r.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18.11.2022 r.
  4. Laureaci zostaną wybrani w 2 kategoriach wiekowych: dzieci 3-4 letnich, dzieci 5-6 letnich
  5. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, zwycięzcy oraz osoby wyróżniane dyplomy
     i upominki.
  6. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni przez jury powołane przez organizatora.
  7. Spośród wszystkich nadesłanych prac jury wyłoni 12 prac zwycięskich bądź wyróżnionych.
  8. O wygranej zostaną powiadomieni telefonicznie nauczyciele dzieci. Lista nagrodzonych osób zostanie umieszczona także  na stronie internetowej Przedszkola Samorządowego w Lanckoronie.
  9. Zwycięskie prace zostaną umieszczone na stronie Przedszkola oraz w charytatywnym kalendarzu, który zostanie przekazany na licytację dla Zosi Pająk.
  10. Prace przechodzą na własność organizatora.
  11. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych w zakresie koniecznym do prawidłowego przeprowadzenia konkursu oraz ogłoszenia jego wyników i stworzenia charytatywnego kalendarza.

Organizator konkursu:

Ul. Szkolna 5A