DNI ADAPTACYJNE

Utworzono dnia 11.07.2022

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latka i całej jego rodziny. Jak co roku w naszym Przedszkolu odbędą się dni adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu. W tym roku dni te odbędą się 30 i 31 sierpnia w godzinach 09.00- 12.00. Bardzo prosimy, aby z dzieckiem był obecny tylko jeden rodzic, oraz o zabranie obuwia na zmianę dla dziecka.

Serdecznie zapraszamy!

Jak mogą Państwo pomóc swoim pociechom już teraz?

Rodzic może zacząć przygotowywać dziecko już na długo przed rozpoczęciem przygody z przedszkolem, poprzez:

1. Rozwijanie samodzielności: ćwiczyć umiejętności jedzenia łyżką i widelcem, korzystania z toalety, mycia rąk i ubierania się; ćwiczyć umiejętność rozumienia - pytać, opowiadać, czytać książeczki; przyzwyczajać stopniowo do rozstania - pozostawiać pod opieką osoby, którą dziecko zna i lubi oraz wydłużać stopniowo czas rozłąki.

2. Budowanie pozytywnego obrazu przedszkola: przedstawiać przedszkole jako atrakcyjne miejsce, pełne zabawek i kolegów, a pójście do przedszkola jako awans społeczny - "jesteś duży, radzisz sobie”.

3. Budować realny obraz przedszkola: dziecko musi wiedzieć, że w przedszkolu zostanie samo, że mogą tam być różne zwyczaje - inne niż w domu, że np. istnieje zwyczaj leżakowania

4. Wprowadzić dziecko w świat przedszkola: pokazać dziecku budynek przedszkola, poznać z wychowawczynią, przyjść na spotkania adaptacyjne, w pierwszych dniach przedszkola zarezerwować sobie czas, by móc stopniowo rozstać się ze swoim dzieckiem. Gdy dziecko jest już gotowe zostać w przedszkolu - stopniowo wydłużać czas jego pobytu, świętować z rodziną pójście dziecka do przedszkola.

5. Dać dziecku ulubioną Przytulankę: młody przedszkolak będzie miał w tym początkowo obcym otoczeniu coś swojego, wywołującego dobry nastrój, budzącego poczucie bezpieczeństwa.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.