Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Utworzono dnia 16.05.2022

"W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,

Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji przedszkolaki z grupy 3 i 4 latków postanowiły odwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną w Lanckoronie. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym tak magicznym miejscu pełnym książek. Przedszkolaki dowiedziały się, jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Pani Dyrektor Monika Zając w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Mali czytelnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchały także czytanej przez Panią Monikę bajki „Kicia Kocia w bibliotece”.  Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Monice Zając za przekazanie dzieciom jak ważnej i cennej wiedzy na temat biblioteki i zaszczepienie w dzieciach bakcyla czytelnictwa :)

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Utworzono dnia 16.05.2022, 14:38