Przedszkole Samorządowe w Lanckoronie

Jedziemy do zoo!

Utworzono dnia 11.10.2021

Jedziemy do zoo!

Miniony tydzień upłynął grupie 5-latków na intensywnym zagłębianiu się w tematykę związaną ze zwierzętami, zarówno tymi domowymi, jak i gospodarczymi. A ponieważ przedszkolaki uwielbiają zwierzaki, podejmowanie różnorodnych aktywności w tym temacie przyszło im z ochotą i łatwością. Jak na prawdziwych znawców fauny przystało dzieci, w oparciu o obejrzany film edukacyjny, uczyły się klasyfikować zwierzęta oraz doskonaliły umiejętność posługiwania się pojęciami związanymi z ich życiem i opieką nad nimi. Przeglądając, czytając i omawiając książki o zwierzętach przedszkolaki kształtowały umiejętność w zakresie swobodnego i poprawnego zadawania pytań, wypowiadania się na zadany temat oraz liczenia. Dopełnieniem wszystkich działań edukacyjnych były oczywiście „zwierzęce” zabawy ruchowe, prace plastyczno-techniczne czy śpiewane piosenki, które w swobodny i radosny sposób przygotowały dzieci do najważniejszego wydarzenia podsumowującego tydzień nauki o zwierzętach, czyli… wycieczki do „mini zoo”.

I tak 8 października br. 5-latki udały się do Gospodarstwa Agroturystyczno-Edukacyjnego Zwierzyniec Kopytkowo w Izdebniku, w którym nie tylko mogły zobaczyć różne gatunki zwierząt (od kucyków, osłów, lam po szopy czy kangurki), ale również je pogłaskać czy nakarmić. Dzieci uczestniczyły również w krótkim pokazie miodobrania, które zakończyło się degustacją chrupiących podpłomyków oblanych słodkim i zdrowym miodem.

Jak można było zauważyć po zadowolonych minach przedszkolaków, wycieczka do Kopytkowa była doskonałym podsumowaniem „zwierzęcego” tygodnia, nie tylko ze względu na walory edukacyjne, ale przede wszystkim w naturalny sposób pozwoliła dzieciom dostrzec niezwykłą zdolność zwierząt do odczuwania oraz wzbudziła i podkreśliła znaczenie poczucia troski, życzliwości i opieki w relacjach pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem.

Przedszkole Samorządowe w Lanckoronie

ul. Szkolna 5A