Kto Ty jesteś? Polak mały!

Utworzono dnia 15.11.2021

Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

10 listopada br., w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, nasze przedszkole przybrało biało-czerwone barwy. Dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych, podkreślenia istoty i ważności kształtowania już od najmłodszych lat poczucia tożsamości narodowej oraz przynależności do ojczyzny - zwłaszcza tej „małej”, lokalnej - dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w zajęciach dydaktycznych, a także krótkich prezentacjach słowno-muzycznych. Tematyka patriotyczna obecna była zarówno podczas wykonywania prac plastyczno-technicznych (godła, kotylionów, orłów), rozmów w grupach na temat elementów charakterystycznych, sylwetek sławnych osób związanych z Polską i najbliższą okolicą, jak również oglądania edukacyjnego filmu animowanego dotyczącego rozpoznawania symboli narodowych: godła, flagi i hymnu. Ważnym akcentem nawiązującym do zbliżającej się uroczystości były występy przedszkolaków, poprzedzone krótkim przypomnieniem przez Panią Dyrektor Bożenę Kurczab historii Święta Niepodległości. Na zakończenie części artystycznej, punktualnie o godz. 11.11, cała przedszkolna społeczność zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego, włączając się tym samym w akcję „Szkoła do hymnu”.