Lekcja ekologii

Utworzono dnia 03.06.2022

Wiedzę przyrodniczą kształtujemy przez całe życie, a edukacja ekologiczna w przedszkolu – to jeden z bardzo ważnych etapów tego procesu.

Dlatego we czwartek 02.06 czerwca br. przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków wzięły udział w lekcji ekologii w ramach Małopolskiego Zielonego Tygodnia. Prowadząca lekcję- Pani Paulina Tomczykiewicz z wielkim zaangażowaniem i pasją, a przede wszystkim świetnym podejściem do przedszkolaków wprowadziła naszych milusińskich w tajniki ochrony przyrody i dbania o naszą planetę. Przedszkolaki z uwagą wsłuchiwały się w różnego rodzaju ciekawostki dotyczące zanieczyszczania środowiska, poznały skutki niewłaściwych zachowań człowieka oraz sposoby walki z zagrożeniami jakie czyhają na naszą planetę. Wspólnie stworzyli kolorowe plakaty obrazujące „szczęśliwą Ziemię” i „smutną- zanieczyszczoną Ziemię”. Na koniec wszyscy otrzymali naklejki „Przyjaciel Ziemi”, oraz kolorowanki, które wspólnie malowaliśmy na zajęciach. Wszyscy rodzice otrzymali także broszury informacyjne dotyczące programu „Czyste powietrze”.

Dzieci stać na więcej niż dorosłych – są bardziej naturalne, rzetelne, wytrwałe i opiekuńcze. Wierzymy, że edukacja ekologiczna prowadzona systematycznie i kompleksowo – powinna w przyszłości zaprocentować i przynieść efekty, dzięki czemu nasze dzieci będą żyć na zdrowej i czystej planecie.

Bardzo dziękujemy Pani Paulinie Tomczykiewicz za przekazanie dzieciom jakże wartościowej wiedzy z zakresu ekologii i ochrony przyrody.

Lekcja ekologii

Utworzono dnia 03.06.2022, 13:10