Mała kropka- wielkie możliwości!

Utworzono dnia 18.09.2021

Międzynarodowy Dzień Kropki

Pierwsze tygodnie września za nami! Nasze najmłodsze przedszkolaki zdążyły się już oswoić z nowym miejscem, a starsi z ochotą wrócili do kreatywnych zabaw ze swoimi rówieśnikami. Dlatego wykorzystując każdą możliwą okazję do twórczej edukacji, 15 września br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu w całym przedszkolu rządziły, zwłaszcza na ubraniach przedszkolaków i w dekoracjach sal, wszelakiego rodzaju kropki. Wszystkie grupy, w różnorodnej formie, przystępowały do celebrowania tego wyjątkowo sympatycznego święta, a interesujących aktywności było wiele.

Uczestnicząc w zabawie ruchowej „Znajdź kropkę do pary”, dzieci kształtowały umiejętność dobierania elementów według koloru i kształtu. Wiele radości sprawiło im także wczuwanie się w rolę detektywów i poszukiwanie w salach ukrytych, różnorodnych figur geometrycznych, tylko tych, które nie są kropkami. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie również z przeliczaniem elementów zbioru i przy pomocy kolorowych zakrętek ćwiczyły umiejętność dodawania do 10. W ramach podsumowania przygotowanych aktywności, usprawniając precyzyjne ruchy rąk i palców, dzieci wykonały prace plastyczne wypełniając plastelinowymi kropeczkami swoje ilustracje.

Spontaniczne i ochocze zaangażowanie Przedszkolaków w zajęcia, przepełnione chęcią odkrywania świata poprzez edukacyjną zabawę oraz ich uśmiechy, świadczą zapewne
o tym, że był to udany i twórczy dzień.