Przedszkole Samorządowe w Lanckoronie

Nie widzę, nie słyszę, nie czuję- pogotowia potrzebuję!

Utworzono dnia 10.11.2021

8 listopada br. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dotyczące  pierwszej pomocy przedmedycznej. W warsztatach wzięły udział dzieci z grupy 5 i 6 latków. Zajęcia przeprowadziła Pani Żaneta Król- Michalska- ratownik medyczny. Udzielanie pomocy jest naszym obowiązkiem! Dlatego tak ważnym jest, aby od  najmłodszych lat instruować dzieci, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. Na warsztatach przedszkolaki poznały numery alarmowe, bezpieczne sposoby wykonywania podstawowych czynności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz prawidłowy sposób prowadzenia rozmowy z dyspozytorem pogotowia, a także zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie (AED).

Najwięcej emocji i zainteresowania wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci  mogły samodzielnie przeprowadzić akcję reanimacyjną, wykazując się przy tym poznanymi wcześniej zasadami. Musimy przyznać, że poszło im świetnie!

Pani ratownik nauczyła dzieci wierszyka, oraz zwróciła uwagę jak ważne jest, aby dzieci znały swój adres zamieszkania.

„Nie widzę, nie słyszę, nie czuję- pogotowia potrzebuję!”

Celem przeprowadzonych warsztatów było kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw i nawyków oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności w domu innych osób dorosłych. Przekazanie tej jakże ważnej wiedzy w jasny i przyjazny przedszkolakom sposób połączony z zabawą, może kiedyś przynieść nieoceniony efekt- ratowanie ludzkiego życia. A pamiętajmy (bo często i my dorośli o tym zapominamy), że każda, nawet najmniejsza pomoc może być czasem decydująca i na wagę złota!

Bardzo dziękujemy Pani Żanecie Król- Michalskiej za wartościowe warsztaty, przekazanie dzieciom w przytępny sposób wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz zapoznaniem z pracą ratownika medycznego.

Przedszkole Samorządowe w Lanckoronie

ul. Szkolna 5A