Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19

Utworzono dnia 31.08.2020

Drodzy Rodzice,

Od 1 września 2020 r. przedszkole rozpoczyna pracę z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi GIS z dnia 25 sierpnia 2020 r.

Organizacja wydawania posiłków

Śniadanie

Obiad

Podwieczorek

9.15-9.30

13.00-13.20

14.10-14.25

8.25-8.40

12.00-12.20

8.00-8.20

11.30-11.50

14.35-14.50

8.50-9.05

12.30-12.50

Oto kilka najważniejszych zasad:

- do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez jakichkolwiek objawów świadczących o infekcji dróg oddechowych lub choroby zakaźnej (katar, kaszel, podwyższona temperatura – powyżej 37,5 °C, widoczne osłabienie, ospałość, złe samopoczucie),

- rodzice/prawni opiekunowie/inne osoby upoważnione nie mogą wchodzić do przedszkola, wyjątek stanowią rodzice dzieci z grupy 3-latków, którzy będą mogli wejść do szatni przedszkola z bezwzględnym obowiązkiem zasłonięcia ust i nosa oraz dezynfekcji dłoni płynem znajdującym się przy wejściu lub rękawiczkach, z zachowaniem zasad:

* 1 rodzic z dzieckiem/dziećmi,

* odstęp od innych 1,5 m,

- pracownik przedszkola zaprosi dziecko i odprowadzi go do właściwej grupy,

- przebywanie osób trzecich na terenie przedszkola jest ograniczone,

- rodzic/prawny opiekun chcąc przekazać istotne informacje na temat dziecka dla wychowawcy powinien skontaktować się telefonicznie z przedszkolem (tel. 876 35 84) lub z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej (przedszkolelanckorona@gmail.com), tak by do minimum ograniczyć kontakt bezpośredni,

- dziecko nie powinno przynosić do przedszkola zabawek, słodyczy i innych niepotrzebnych przedmiotów,

- w celu odebrania dziecka z przedszkola rodzic/prawny opiekun proszony jest zadzwonić dzwonkiem i poczekać na zgłoszenie się pracownika,

- zabrania się korzystania z placu zabaw przez dzieci w czasie, gdy są pod opieką rodziców/prawnych opiekunów lub innych osób upoważnionych po odebraniu dziecka z przedszkola.

Przypominamy również o obuwiu zmiennym oraz dodatkowej garderobie/bieliźnie dla każdego dziecka, które powinny być w woreczku materiałowym w szatni.

Dzieci będą miały dokonywany pomiar temperatury przez pracownika podczas przyjęcia do przedszkola. Jeżeli wynik pomiaru będzie przekraczał normę (temperatura graniczna 37,5°C) lub zostaną zaobserwowane objawy tj.: katar, kaszel, widoczne osłabienie itp. nauczyciel ma obowiązek zadzwonić do rodzica/prawnego opiekuna w celu odebrania dziecka z placówki.

Należy pamiętać, aby po powrocie do domu niezwłocznie zmienić ubranie dziecka oraz dbać o codzienną higienę.

Rodziców z dziećmi oczekujących na wejście, prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i zachowanie dystansu między sobą min. 1,5 m.