Rozwijamy zmysły- WZROK

Utworzono dnia 13.01.2022

Po co nam oczy? Co im pomaga, a co szkodzi? Czy wszyscy widzimy świat tak samo? Na te i wiele innych ciekawych pytań dzieci z grupy 5-latków poszukiwały odpowiedzi podczas kolejnych zajęć z cyklu „Rozwijamy zmysły”. Tym razem przedszkolaki postanowiły przyjrzeć się (dosłownie:) zmysłowi WZROKU.

Swoją badawczą przygodę rozpoczęły od rozpoznawania i określania przeznaczenia różnego rodzaju okularów (korekcyjnych, przeciwsłonecznych, do pływania, do zabawy). W dalszej części zajęć 5-latki omówiły zastosowanie i wypróbowywały przyrządy tj. teleskop, lornetka, lupa czy mikroskop, śledziły w ciemności wzrokiem promień światła, a także spoglądały w kalejdoskop i poznały jego „magiczny świat”. Przedszkolaki miały również okazję wczuć się w rolę osoby niewidomej i z zasłoniętymi oczami, podążając za dźwiękiem grzechotki oraz wspomagając się „laską”, starały się dotrzeć do określonego miejsca i osoby. Dzieci podczas zajęć „eksperymentowały” również ze światłem i ciemnością, a także dowiedziały się w jakich barwach widzą świat noworodki i jaki kolor daje zmęczonym oczom odetchnąć. Na zakończenie zajęć mali badacze wykonali „magiczne okulary”, pozwalające patrzeć na świat w nieco inny, bardziej fantazyjny sposób:)