Senso- Laki- czuję, doświadczam, rozumiem!

Utworzono dnia 24.06.2022

We wtorek, 21 czerwca odbyły się kolejne i ostatnie zarazem w tym roku szkolnym zajęcia sensoplastyczne w ramach innowacji pedagogicznej SENSO- LAKI- czuję, doświadczam, rozumiem! na które 5 latki zaprosiły swoich kolegów z zerówki. Tym razem po glutkach, ciastolinach, malowaniu na mleku, dywanie sensorycznym przeszedł czas na jadalne farby :).

Dzieci samodzielnie przygotowały dla siebie farby, mieszając kolorowe barwniki spożywcze z gęstym jogurtem. Za pędzle posłużyły nam dłonie i stopy :). A przynajmniej taki był początkowy plan, bo jak się okazało malować można różnymi częściami ciała :D.

Zabawy było co nie miara! Malowanie jadalnymi farbami to fantastyczna zabawa pełna spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej i nowych doświadczeń. To bardzo angażująca forma zajęć plastycznych, z których dziecko czerpie szereg korzyści dla rozwoju ruchowego, intelektualnego i emocjonalnego.

Ale ostrzegamy, bo poza masą wrażeń i świetniej zabawy to jeszcze więcej sprzątania- polecamy rodzicom o mocnych nerwach :D.

Brak presji, nastawienie na przeżywanie a nie na efekty końcowe, dobra niczym nieskrępowana zabawa, angażowanie dziecka w zajęcia z wykorzystaniem różnych technik plastycznych- takie właśnie były nasze zajęcia sensoplastyczne!

Dziękujemy wszystkim rodzicom za wyrozumiałość podczas prania ubrań dzieci :D.

W tajemnicy powiemy, że od września będzie jeszcze bardziej kolorowo, pachnąco i sensorycznie :) :) :).

Malowanie jadalnymi farbami

Utworzono dnia 24.06.2022, 13:31

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.