Spotkanie autorskie z Panem Wiesławem Drabikiem

Utworzono dnia 22.01.2023

"– Zniosłam jajko!– kura gdacze.

Patrzcie, większe jest niż kacze.

Zapytajcie się gosposi

czy ktoś takie jaja znosi?

Z tej przyczyny – słuchaj Burku,

będę rządzić na podwórku!

– Bo się wścieknę i obrażę!

Ja tu jestem gospodarzem.

Za to że mam obowiązki

jadam same smaczne kąski.

Wszyscy mają się mnie słuchać!

Jak nie – urwę się z łańcucha!"

Cytowany fragment bajki to jeden z ponad 250 utworów napisanych przez wybitnego autora literatury dziecięcej Wiesława Drabika. Są to pełne humoru i radości,  wierszowane bajeczki, o czym na własne uszy mogliśmy się przekonać 19 stycznia, kiedy to gościliśmy Pisarza w naszym Przedszkolu.

Całość spotkania miała charakter zgadywanek. Dzieci musiały odgadnąć zagadki stworzone przez autora dotyczące jego książek, oraz tematów, które są w nich poruszane np. strażaków. Za każdą dobrą odpowiedź można było zdobyć naklejkę. Przedszkolak, który miał najwięcej punktów otrzymał w prezencie książeczkę z autografem Pana Wiesława. Bezkonkurencyjny okazał się Piotruś Bogdał z zerówki, który zdobył 5 naklejek i został nagrodzony przez Pisarza.

Podczas spotkania mogliśmy także wysłuchać opowieści autora o tym jak zaczęła się jego historia pisania, a także jak powstaje książka, z czego się składa i jak tworzone są do niej piękne ilustracje.

W spotkaniu uczestniczyły także zaproszone przez Panią Dyrektor Ewelinę Leszczyńską- Wilk  Panie z gminnych bibliotek: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Monika Zając, Kierownik Filii Biblioteki w Jastrzębi i Skawinkach Pani Dorota Lenik, Kierownik Filii Biblioteki  w Izdebniki Pani Monika Mirek. Od Pań z bibliotek każda grupa otrzymała po książce Pana Drabika, za co serdecznie dziękujemy :).

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor wręczyła Panu Drabikowi podziękowanie które autor obiecał powiesić na honorowym miejscu :).

Spotkanie z Panem Wiesławem Drabikiem było niezwykle ciekawe i rozbudziło w dzieciach jeszcze większy zapał do literatury, a nam wychowawcom uzmysłowiło jak w prostej i przyjemnej dla dzieci formie jaką jest krótka bajeczka można przekazać wiele wartościowych treści i zaszczepić w Przedszkolakach bakcyla czytelnictwa.

Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej "Możesz wszystko! Wybór należy do Ciebie!" realizowanej w naszym Przedszkolu.

Utworzono dnia 22.01.2023, 13:52