Święto Przedszkolaka!

Utworzono dnia 21.09.2021

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od niezwykłego i bardzo ważnego dla naszej społeczności wydarzenia. Dzieci przychodzące do przedszkola w poniedziałkowy poranek, już od progu mogły poczuć, że są wyjątkowymi i ważnymi gośćmi, gdyż właśnie 20 września br. obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka.
A atrakcji w tym dniu było co nie miara!

Przedszkolaki z każdej z grup uczestniczyły w spektaklu teatralnym on-line „Zielony Kopciuszek”, który oprócz swoich walorów artystycznych, był także doskonałą lekcją ekologii, pokazującą małym widzom korzyści wynikające z dbania o środowisko. Dużo śmiechu i radości przyniosły dzieciom również inne niespodzianki.
6-latki z zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych rywalizacjach sportowych. 5-latki w zabawnych charakteryzacjach ustawiały się do zdjęć w „foto-budce” oraz ozdabiały swoimi dłońmi wspólny plakat. Poprzebierana w piękne stroje grupa 4-latków, trenowała zręczność wykonywania czynności samoobsługowych na czas, zaś 3-latki kolorowały ilustracje i dmuchane baloniki.
W przerwie pomiędzy zajęciami, w ramach drugiego śniadania, dzieci delektowały się zdrowym poczęstunkiem, a na zakończenie zajęć otrzymały kolorową książeczkę edukacyjną, zestaw kredek oraz medal „Super Przedszkolaka”.

Mamy nadzieję, że każdy Przedszkolak w tym dniu poczuł się wyróżniony i doceniony oraz, że ma świadomość, jak ważną i wyjątkową dla całej społeczności przedszkolnej jest osobą. Pragniemy także podziękować Radzie Rodziców za włączenie się we wspólne świętowanie poprzez przygotowanie drobnych podarunków i smacznych przekąsek dla dzieci.

Zdj. 1 Dekoracja przedszkola

Zdj 2 Dekoracja przedszkola

Zdj. 3 Grupa 5 i 6- latków

Zdj. 4 Grupa 3 i 4- latków