Wigilia w przedszkolu

Utworzono dnia 22.12.2020

We wtorek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia.

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań
w rodzinnym gronie, kolędowania, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym. Także u nas nastał świąteczny klimat, atmosfera była niezwykle radosna.
Ze wszystkich sal już od rana można było usłyszeć dźwięk kolęd i pastorałek. Tego dnia dzieci z wszystkich grup, razem ze swoimi opiekunkami, zasiadły do wigilijnego stołu.

Przygotowań było mnóstwo, a każdy chciał pomóc w tak uroczystym wydarzeniu. 5- latki przygotowały stroiki oraz pięknie udekorowały całą jadalnię, a pozostałe grupy skupiły się na części artystycznej. W Bożonarodzeniowy klimat wprowadziły nas 6-latki. Odświętne stroje, własnoręcznie zrobione lampiony i magiczna oprawa taneczno-muzyczna, sprawiły, iż każdy z nas poczuł, że Święta są tuż tuż.. Wspaniałym momentem było kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, a także czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Dzieci smakowały barszczyku oraz ryby, nie zabrakło także słodkości.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych występów:

Wigilia

Utworzono dnia 22.12.2020, 12:36