Wiosna, ach to ty!

Utworzono dnia 23.03.2022

Jaką datę dzisiaj mamy?
Już w kalendarz spoglądamy!
I widzimy jak na dłoni,
że się wiosna nam pokłoni!

Nareszcie jest! Nadeszła wiosna, którą 21 marca br. z ogromną radością i entuzjazmem przywitały lanckorońskie Przedszkolaki. Wyjątkowość tego dnia podkreśliły nie tylko kolorowe ubrania dzieci, ale także szereg niespodzianek przygotowanych w każdej grupie: rywalizacje sportowe, gry zręcznościowe, zabawy orientacyjne czy prace plastyczno-techniczne o tematyce wiosennej. Jednak największą atrakcją tego dnia było wczuwanie się w role detektywów-przyrodników i tropienie oznak tej radosnej pory roku w terenie. W promieniach słońca, wszystkie przedszkolaki wyruszyły na spacery i kolorowe pochody, które prowadziła oczywiście… Marzanna:) Dzieci bacznie przyglądały się zmianom w przyrodzie, wypatrując bazi i pąków na drzewach, kępek krokusów czy przebiśniegów w trawie, a także z uwagą nasłuchując świergotu ptaków. Było radośnie, pogodnie i barwnie oczywiście:)

Dzięki samodzielnej eksploracji przyrody przedszkolaki nauczyły się posługiwania pojęciami dotyczącymi następstwa pór roku, ale także praktycznego rozpoznawania i klasyfikowania elementów typowych dla określonego okresu w roku i zachodzących w nim zmian w otoczeniu.

U. Kasiarz

Pierwszy dzień wiosny

Utworzono dnia 23.03.2022, 10:01

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.