Wycieczka do ZOO i Anikina

Utworzono dnia 10.06.2022

Dnia 07 czerwca 2022 roku przedszkolaki z oddziału 3 i 4 latków, wraz ze swoimi rodzicami oraz wychowawczyniami wybrały się na dwu etapową wycieczkę do Krakowa. Dla większości z nich była to pierwsza taka wycieczka, która przysporzyła dzieciom mnóstwo frajdy i dziecięcej radości.

Pierwszym punktem wyjazdu był Ogród Zoologiczny w Krakowie. Celem wycieczki była obserwacja zwierząt egzotycznych, czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, rozwijanie zainteresowań oraz zaspokajanie dziecięcej ciekawości.  Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki – m.in słonie, żyrafy, lwy, tygrysy, wilki, małpy, orła, hipopotamy, foki.  Wiele radości sprawił im pokaz karmienia pingwinów, które wykonywały niesamowite wygibasy w celu zdobycia świeżej rybki ????

Drugim etapem wycieczki była wizyta w Anikinie czyli krainie zabaw dziecięcych. Dzieci czekało tam mnóstwo ciekawych atrakcji takich jak: zjeżdżalnie, tory przeszkód, trampoliny, baseny z kulkami, samochodziki, traktory i wiele, wiele innych…  Wizyta w sali zabaw pozwoliła usprawnić sprawność fizyczną przedszkolaków ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i radosnej zabawy.

Wycieczki przedszkolne pozwalają dzieciakom na poszerzenie wiedzy, wielozmysłowe doświadczanie świata, odkrywanie swoich możliwości oraz wyrobienie orientacji w terenie. Dlatego też  przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu :).

M. Trąbka

Wycieczka