Zajęcia umuzykalniające

Utworzono dnia 23.03.2022

W dniu 22.03.2022 grupa 6- latków rozpoczęła cykl zajęć umuzykalniających prowadzonych przez stowarzyszenie Terra Artis z Lanckorony. Zajęcia prowadzi Pani Susanne Nagy, a  finansowane są  w pełni z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Zajęcia umuzykalniające w przedszkolu wykształcają u dzieci koordynację oraz świadomość ruchową, a także poprawiają zdolności intelektualne takie jak koncentracja, spostrzegawczość, zapamiętywanie, kreatywność, twórczość i oczywiście poczucie rytmu czy też wrażliwość muzyczną. Bardzo ważnym aspektem jest również pozytywny wpływ na samopoczucie oraz niwelację napięcia fizycznego. Rytmika stanowi także metodę pomocną w terapiach logopedycznych. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oraz entuzjazmem przystąpiły do dzisiejszych zajęć co widać po uśmiechniętych i zaciekawionych buziach :) Już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania, które odbędzie się w przyszły wtorek.

M. Trąbka

Zajęcia umuzykalniające