Przedszkole "Pod wesołą chmurką" w Oldrzychowicach

Nasze przedszkole przystapiło do międzynarodowej współpracy z innymi przedszkolami i placówkami oświaty i kultury.
W ramach współpracy będzimy realizować ciekawe projekty, dzięki którym nasze przedszkle poszerzy zakres treści oferowanych dzieciom oraz przybliży im kulturę i tradycję innych krajów.

Pierwszym przedszkolem, z którym udało się nawiązac kontakt jest Przedszkole "Pod wesołą chmurką" z Oldrzychowic (Czechy).

Tak o "swoim" przedszkolu pisze Pani Olga:
"Przedszkole "Pod wesołą chmurką ", leży w malowniczej wiosce Oldrzychowice, która jest częścią miasta Trzyńca. Nasze przedszkole mieści się w budynku szkoły podstawowej, w której uczą się dzieci w klasach 1-5. Mamy własny ogród, który przez parę ostatnich miesięcy przechodzi rekonstrukcją w ramach projektu "Ogród bliżej przyrody". Przedszkole znajduje się w bliskości lasu, więc dzieci codziennie przebywają na łonie przyrody.
Nasze przedszkole jest jednooddziałowe i w tym roku szkolnym liczy 25 dzieci od 2-6 lat. Praca w tak wiekowo zróżnicowanej grupie nie jest łatwa, jednak zachwyca nas, jak starsze dzieci chętnie opiekują się młodszymi, a młodsze naśladując starszych kolegów, nabywają szybko różne umiejętności.W naszym przedszkolu staramy się, by dziecko odkrywało własne możliwości, gromadziło doświadczenia i było prowadzonedo dobra i piękna. Uważamy, że kluczem do sukcesu jest współpraca z rodziną dziecka. Największą satysfakcją dla nas jest szczęśliwe dziecko."

Nie możemy się doczekać dalszej współpracy z naszymi koleżankami i kolegami, a w głowie już rodzą się nowe pomysły i ciekawe projekty do wspólnej realizacji :)
I najważniejszy z nich wycieczka do Trzyńca :)