Veselé Velikonoce

Nieodzownym symbolem Świąt Wielkanocnych oraz Bożego Narodzenia są kartki świąteczne wysyłane do krewnych i przyjaciół. Kartki, szczególnie wykonane samodzielnie, sprawiają radość wykonawcom, a obdarowanym przysparzają wielu wzruszeń.

Piękna tradycja wysyłania świątecznych pocztówek liczy sobie wiele lat. Pierwszą „oficjalną” kartkę świąteczną wysłano z Anglii. Jej “wynalezienie” przypisuje się sir Henry’emu Cole, który wydał swój blankiet 1 maja 1843 roku.

Niestety wysyłanie bliskim kartek świątecznych jest zwyczajem który zamiera, dlatego chcąc pielęgnować tę tradycję w tym roku przedszkolaki z grupy 5 latków postanowiły wysłać własnoręcznie robione kartki z życzeniami do kolegów i koleżanek z przedszkola w Oldrzychowicach.

Wzajemna integracja, wspólna plastyczna twórczość połączona z radością tworzenia świątecznej kartki dała dzieciom mnóstwo uśmiechu i zabawy. Mamy nadzieję, że życzenia już dotarły do naszych kolegów i koleżanek, a otrzymane pocztówki sprawiły dzieciom dużo radości.

A. Ryndak

K. Serwińska