Czerwone, zielone, okrągłe, pachnące...

Utworzono dnia 30.09.2023

Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany polski owoc. Ma w kalendarzu nawet swoje święto, które Przedszkolaki z grupy 5 - 6 latków oraz zerówki postanowiły celebrować.

Obchody Dnia Jabłka w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce?

Skąd się biorą jabłka Dzieci dowiedziały się śledząc kolejne obrazki historyjki „Od pestki do jabłka”. Zapoznały się z cyklem życia jabłoni. Wszystkie kolejne zabawy podczas  pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście  jabłek. Były to zabawy ruchowe, dydaktyczne, naśladowcze.

Po jabłkowym poczęstunku Dzieci przystąpiły do wykonania prac plastycznych -kolorowych jabłek, które zostały zawieszone w przedszkolnej szatni.

Również Pani z kuchni pamiętały o Dniu Jabłka, na podwieczorek zaserwowały Przedszkolakom pyszne jabłkowe mufinki a do picia pyszny i zdrowy sok jabłkowy.

Jabłkowy dzień uważamy za udany :).

Ps. Podobno Isaac Newton odkrył prawo powszechnego ciążenia dzięki temu, że jabłko spadło mu na głowę :) :)

Dzień Jabłka

Utworzono dnia 30.09.2023, 14:17