Dzień radości i uśmiechu- DZIEŃ DZIECKA 2022

"Wszystkie dzieci
na całym świecie
są takie same –
lubią skakać na jednej nodze
i lubią zanudzać mamę.

Wszystkie dzieci
na całym świecie
śpiewają wesołe piosenki
i byle kamyk,
i byle szkiełko
biorą jak skarb
do ręki."

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji.

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W ramach propagowania założeń tego święta, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od seansu kinowego. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę „Wszystkie psy idą do nieba” zajadając się pysznym popcornem. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych. Dzieci z uśmiechami na buziach tańczyły „Kaczuszki” i „Jedzie pociąg” oraz brały udział w zabawach tanecznych do piosenek: „Boogie - woogie”, „A ram sam sam” i „Każde dziecko parę ma”.

Po wspólnym świętowaniu każda grupa na swojej sali kontynuowała zabawy. Maluszki na boisku pokonywały tor przeszkód, 4- latki rywalizowały w zawodach sportowych, a grupa 5 latków stworzyła kolorową mapę myśli obrazującą najważniejsze prawa dziecka zawarte w Konwencji Praw Dziecka. Każda grupa sfotografowałą się także w specjalnie przygotowanej pamiętkowej ramce :)

Na koniec świętowania przedszkolaki szaleli na boisku tworząc piękne bańki mydlane.

We wspólnym świętowaniu nie uczestniczyli zerówkowicze, gdyż tego dnia w ramach Dnia Dziecka udali się na wycieczkę do Apilandi (wkrótce fotorelacja).

To był fajny dzień! :) :)

Kochane Przedszkolaki!

W tym radosnym dniu życzymy Wam wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń, dużo uśmiechu i samych radosnych chwil, byście mieli co wspominać w najpiękniejszej przygodzie waszego życia jaką jest dzieciństwo.

życzą Dyrektor oraz całe Grono Pedagogiczne Przedszkola Samorządowego w Lanckoronie

Dzień Dziecka 2022

Utworzono dnia 01.06.2022, 14:37