Grajmy Panu, grajmy, śpiewajmy...

Utworzono dnia 22.12.2023

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dniu w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu już od wielu lat. Przez cały ostatni tydzień Dzieci poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach wykonując ozdoby czy piekąc pierniczki.

20 grudnia wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu. W uroczystości wzięli udział zaproszeni Przez Panią Dyrektor Goście: Wójt Gminy Lanckorona Pan Tadeusz Łopata, Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Pan Zbigniew Małecki, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Monika Zając, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Małgorzata Dziadkowiec, oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Justyna Młynek- Medoń.

Spotkanie rozpoczęliśmy od tradycyjnych bożonarodzeniowych życzeń złożonych przez Panią Dyrektor oraz Pana Wójta. Następnie wspólnie połamaliśmy się opłatkiem.

Wszystkie grupy przygotowały na ten dzień piękne i wzruszające występy, podczas których rozbrzmiały tradycyjne kolędy.

Po części oficjalnej zjedliśmy pyszną wigilie, a więc tradycyjny czerwony barszczyk z uszkami i świąteczną rybę, przygotowaną przez nasze wspaniałe Pani z kuchni. Nie zabrakło również świątecznych ciast i owoców.

Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Takie  podniosłe  chwile nie  tylko  utrwalają  Dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych  lecz  również  wzmacniają pozytywne i serdeczne relacje.

Wigilia 2023

Utworzono dnia 22.12.2023, 16:31