Od przedszkola do miliona!- innowacja pedagogiczna

Utworzono dnia 09.11.2023

Kolejne spotkanie z ekonomią za nami :) Tym razem przedszkolaki z grupy 5-6 latków próbowały dowiedzieć się skąd się biorą pieniądze? Żeby odpowiedzieć na to pytanie udaliśmy się do naszego lanckorońskiego Banku Spółdzielczego, gdzie Pani Joanna opowiedziała dzieciom o tym jak wygląda praca w banku, skąd do banku trafiają pieniędzy i czy może się tak zdarzyć, że kiedyś ich nam zabraknie. Wszystkie Przedszkolaki dostały pamiątkowe świnki skarbonki na swoje kieszonkowe oraz zielone balony.

W przedszkolu wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny o polskiej mennicy, z którego dowiedzieliśmy się jak tłoczone są polskie monety.

Rozważania zakończyliśmy pracą plastyczną przedstawiającą co możemy za pieniądze kupić, a czego zdecydowanie nie.

Zajęcia odbyły się w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Od przedszkola do miliona!"

wycieczka do banku

Utworzono dnia 09.11.2023, 13:04

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.