Pachnące święta

Utworzono dnia 21.12.2023

Dzięki wykorzystaniu zmysłów człowieka: węch, wzrok, dotyk, smak oraz słuch poznaliśmy na zajęciach wybrane przyprawy, owoce i smakołyki, które znajdą się na wigilijnym stole lub zostaną wykorzystane do przygotowania smacznych świątecznych potraw. Największą radość sprawiły im zabawy badawcze z wykorzystaniem zmysłu dotyku, węchu i smaku. Zadaniem każdego dziecka było wąchanie produktów, dotykanie oraz próbowanie ich smaków. Dzieci wyniosły z zajęć istotne informacje na temat receptorów smaków znajdujących się na języku czyli kubków smakowych. Wspólnie dokonały podziału nazw przysmaków na sylaby oraz policzyły ich ilość w danym wyrazie. Podsumowując zajęcia dzieci doszły do wniosku, że nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą smaczne, pachnące, kolorowe i bardzo, bardzo radosne!

M. Jagielska

zmysły