Pasowanie na Przedszkolaka

Utworzono dnia 20.10.2021

14 października 2021 r. był wyjątkowy z kilku powodów dla całej społeczności Przedszkola Samorządowego w Lanckoronie. Po pierwsze odbyło się w tym dniu uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, po drugie świętowaliśmy Dzień Nauczyciela, a po trzecie dziękowaliśmy pani dyrektor Bożenie Kurczab za wspaniałych 35 lat kierowania Przedszkolem.

Tak wiele okazji sprawiło, że w tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście i przyjaciele Przedszkola, których przed rozpoczęciem występów artystycznych przedszkolaków serdecznie przywitała pani Dyrektor. Na widowni obok reprezentantów Rady Rodziców zasiedli m.in. Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Lanckoronie Pan Zbigniew Małecki oraz Przewodniczący Rady Gminy Lanckorona Pan Ryszard Frączek.

Po krótkiej części artystycznej nastąpił ceremoniał pasowania, podczas którego pani Dyrektor indywidualnie mianowała grupę dzieci na pełnoprawnych Przedszkolaków, którzy na pamiątkę tej uroczystej chwili otrzymali okolicznościowe dyplomy, medale oraz słodkie upominki. Do podarunków dla najmłodszych dołączył się również Wójt Gminy Lanckorona Pan Tadeusz Łopata, który za pośrednictwem Pana Małeckiego przekazał słodkości dla wszystkich dzieci.

Przybyli goście z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli również życzenia nauczycielom. Wyjątkowo wzruszającą dla wszystkich chwilą było podziękowanie Pana Ryszarda Frączka skierowane do pani Dyrektor Bożeny Kurczab za 35 lat pięknego i wartościowego wychowywania wielu pokoleń przedszkolaków.

Cała społeczność Przedszkola zapewne na długo będzie miała w pamięci ten wyjątkowy dzień, tych wyjątkowych ludzi i te wyjątkowe wspomnienia.

Grupa 5- latków

Grupa 3- latków