Senso- Laki- czuję, doświadczam, rozumiem!

Utworzono dnia 29.04.2022

28.04.2022 roku dzieci z grupy 5 latków po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach sensoplastycznych w ramach innowacji pedagogicznej Senso- Laki- czuję doświadczam, rozumiem. Tym razem dla odmiany obyło się bez wielkiego bałaganu :).

Poza wieloma korzyściami płynącymi z zajęć sensoplastycznych, o których już wielokrotnie pisałyśmy, sensoplastyka ma także działania arteterapeutyczne i relaksacyjne i właśnie na tych aspektach skupiłyśmy się podczas czwartkowych zajęć, podczas których przedszkolaki malowały na mleku.

Malowanie na mleku to kolejna zabawa dla dzieci z serii tych, które nie tylko zaskoczą je, ale z pewnością wywołają uśmiech na buzi.

Już samo wkrapianie kolorowych barwników na powierzchnię białego mleka było dla dzieci duża atrakcją. Dzieci obserwowały jak kolory rozpływają się mieszając ze sobą, kołują, wirują, kręcą się dając piękne wzory, zmieniając się jak w kalejdoskopie.
W chwili, gdy tworzą się ruchome obrazy, nie pozostaje nic innego jak wyszeptać: "To magia!". Przedszkolaki były zachwycone efektem końcowym. Zresztą sami zobaczcie jak piękne obrazy udało się nam stworzyć :).

Podczas zajęć dzieci miały okazję wyciszyć się, zrelaksować, pracowały w uwadze i skupieniu. Przez zabawę z kolorami ćwiczyły zmysł wzroku, małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację uwagi.

K. Serwińska

U. Kasiarz