SENSO- LAKI- czuję, doświadczam, rozumiem!

Utworzono dnia 12.01.2023

W minionym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia sensoplastyczne w ramach innowacji pedagogicznej SENSO- LAKI- czuję, doświadczam, rozumiem! Trochę mąki, kolorowa woda, do tego makaron, galaretka i różnej faktury ziarna i zabawa gwarantowana! Przedszkolaki z zerówki stworzyli niezwykle kolorowe ciastoliny, a dzięki różnym dodatkom każda masa była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Dzieci miały okazję obserwować jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki   i stały. Dzięki temu nabywają wiedzę na temat związków przyczynowo- skutkowych. Poznają sposoby przemiany jednych rzeczy w drugie i jednocześnie trenują kompetencję elastyczności i przystosowywania się do zmian.

Dzięki wprowadzeniu zajęć sensoplastycznych w pracy z dziećmi wpływamy na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia.

sensoplastyka

Utworzono dnia 12.01.2023, 08:30