Wiwat 3 maj!

Utworzono dnia 29.04.2022

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Nasze przedszkolaki 29 kwietnia 2022 r. świętowały to niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup przygotowały uroczystą akademię, której głównym celem było nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów. W tym ważnym dniu dzieci prezentowały się niezwykle odświętnie w strojach galowych. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę „na baczność” odśpiewaliśmy  Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.” Było przepięknie, biało-czerwono, wzruszająco i uroczyście.

A Ryndak

3 maj