Wycieczka do Apilandi

Utworzono dnia 02.06.2022

Dzień Dziecka "zerówkowicze" świętowali w Apilandi, jedynym takim miejscu w Polsce, gdzie poprzez zabawę odkrywali największe tajemnice świata pszczół. Był to dzień wspaniałej zabawy i mnóstwa niespodzianek. Dzieci wzięły udział w warsztatach w czasie, których wykonały własną świece z wosku pszczelego, zasadziły miododajną roślinkę - smagliczkę, która ozdobi ich domowe ogródki lub balkony. Zasmakowały w pszczelich przysmakach biorąc udział w Miodowym Kole Fortuny. Zwiedziły Interaktywne Muzeum Apilandia znajdujące się w klimatycznych, ponad 100-letnich podziemiach, gdzie mogły samodzielnie zdobywać informacje na temat organizmu pszczoły, procesu zapylania, roli robotnic w ulu oraz innych ciekawostek edukacyjnych. W zainstalowanych urządzeniach porównywały temperatury panujące w środowisku pszczelim w różnych porach roku. Zapoznały się ze sprzętem pszczelarskim, a w grze interaktywnej mogły przebrać się w strój pszczelarza. Dowiedziały się jak produkować naturalne świece, jak odwirowuje się miód z plastrów i wiele, wiele innych informacji. Poznały również Kalę - bohaterkę serialu edukacyjnego dla dzieci "Kala i pszczoły". Zdobyły wszystkie sprawności Małego Pszczelarza uzyskując dyplom i super nagrody. Świetnie bawiły się podczas rozgrywania gry "Życie Pszczoły", malowanie buzi w "pszczółki", puszczania baniek mydlanych. Wspomnienia o świetnej zabawie w tym "słodkim i magicznym" miejscu pozwoli dzieciom utrwalić pamiątkowe zdjęcie w kapeluszu pszczelarza i w towarzystwie "ogromnej pszczółki" oraz zakupione zabawne gadżety i upominki.

B. Kosowska

Wycieczka do Apilandi