Z wizytą u Królowej Śniegu

Utworzono dnia 08.03.2024

06 marca przedszkolaki z grupy 5 oraz 6 latków udały się do Centrum Kultury w Wadowicach, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt. " Królowa Śniegu" przygotowany przez Teatr Nowoczesny z Krakowa. Ciekawa fabuła, bajeczne kolorowe kostiumy i scenografia oraz wpadajace w ucho rytmiczne piosenki przyciągały uwagę młodych widzów i wywoływały na ich twarzach prawdziwy zachwyt. Znakomita gra aktorów sprawiła, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody Gerdy i Kaja. Nowa, pobudzajaca wyobraźnię adaptacja klasycznej opowieści Andersena wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek i rozbójników oraz zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To wzruszjąca ale i zabawna historia o nieustajacej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęcenia. Oprócz cudownej zabawy dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego podróżowania autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

M. Trąbka

Królowa Śniegu