Z wizytą u strażaków :)

Utworzono dnia 09.05.2022

W piątek, 6 maja br., nasze przedszkolaki spotkała wyjątkowa niespodzianka. Wszystkie grupy, od maluszków po starszaki, odwiedziły remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Lanckoronie. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem zwiedzały budynek jednostki, oglądały jej wyposażenie, a także z uwagą przyglądały się znajdującym się w strażackiej „galerii”, i dawniej przez druhów używanym, ręcznym narzędziom ratowniczym: bosakom, toporkom, hełmom. Duże wrażenie na przedszkolakach wywarł pokaz wyposażenia nowoczesnego wozu strażackiego, uzbrojonego w specjalistyczny sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Dzieci z uwagą przyglądały się również profesjonalnemu i różnorodnemu umundurowaniu strażackiemu, wykorzystywanemu podczas różnych akcji: gaśniczych, drogowych czy unieszkodliwiania niebezpiecznych owadów (os, szerszeni itp.). Przedszkolaki z podziwem obserwowały rozmaitość narzędzi i „uzbrojenia” zarówno strażaków jak i ich pojazdu, jednak największą atrakcją okazał się przejazd wozami strażackimi spod remizy do przedszkola. Uśmiechnięte buzie i radość w oczach - to najlepsza ocena tego pouczającego i atrakcyjnego spotkania, które z całą pewnością, pozostanie na długo w pamięci i wspomnieniach dzieci.

Pragniemy serdecznie podziękować całej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Lanckoronie za życzliwe przyjęcie oraz przybliżenie dzieciom obowiązków i zasad pracy strażaka.

U. Kasiarz

Z wizytą u strażaków